REKLAMA
Znaleziono 3678 wyników
Niemiecki koncern BSH po raz kolejny inwestuje we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern BSH po raz kolejny inwestuje we Wrocławiu
Niemiecki, globalny koncern BSH nie przestaje inwestować w stolicy Dolnego Śląska. Firma wybudowała we Wrocławiu nowy przenośnik, którym połączyła swoje fabryki piekarników i lodówek przy ul. Żmigrodzkiej z niedawno wynajętym magazynem. Dzięki tej inwestycji przedsiębiorstwo przygotuje się na wzrosty mocy produkcyjnych w nadchodzących latach. BSH zainwestował już we Wrocławiu ponad 840 mln złotych i chce znacząco zwiększyć produkcję w nadchodzących latach, a to będzie oznaczać nowe miejsca pracy i wzrost zatrudnienia.
W Łodzi powstaje nowoczesne Branżowe Centrum Umiejętności [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaje nowoczesne Branżowe Centrum Umiejętności [ZDJĘCIA]
Przy ul. Wodnej 34 w Łodzi trwa budowa jednego z najnowocześniejszych obiektów edukacyjnych w regionie. Salezjańskie Szkoły Rzemiosł realizują Branżowe Centrum Umiejętności (BCU), które ma kształcić specjalistów z zakresu kolejnictwa i mechatroniki.
W Gdyni ruszyła budowa morskiej stacji elektroenergetycznej dla BC-Wind - wielkiej farmy wiatrowej na Bałtykuartykuł
Pokaż artykuł
W Gdyni ruszyła budowa morskiej stacji elektroenergetycznej dla BC-Wind - wielkiej farmy wiatrowej na Bałtyku
W CRIST Offshore w Gdyni zainaugurowano etap produkcji morskiej stacji elektroenergetycznej dla projektu BC-Wind symboliczną ceremonią pierwszego palenia blachy. Tym samym projekt wszedł w kolejną fazę realizacji.
Wmurowano kamień węgielny pod nową, wielką inwestycję w Łodzi. Powstaną setki nowych miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
Wmurowano kamień węgielny pod nową, wielką inwestycję w Łodzi. Powstaną setki nowych miejsc pracy!
Media Expert i Panattoni symbolicznie rozpoczęły budowę gigantycznego centrum dystrybucyjnego w Łodzi. Nowy hub logistyczny stanie się kluczowym ogniwem łańcucha dostaw Media Expert: będzie zaopatrywać zarówno sieć ponad 600 sklepów stacjonarnych, jak i kanał e-commerce inwestora. Powstaną setki nowych miejsc pracy.
Litewski koncept gastronomiczny wchodzi do Polski. Chce otworzyć 100 lokaliartykuł
Pokaż artykuł
Litewski koncept gastronomiczny wchodzi do Polski. Chce otworzyć 100 lokali
Kolejny zagraniczny koncept gastronomiczny wchodzi do Polski. Litewski iLunch wkracza na polski rynek z odważnym planem ekspansji. Marka otworzy swoją pierwszą restaurację w styczniu w Gdańsku- a to dopiero początek. iLunch planuje zainwestować 50 milionów euro i otworzyć 100 lokali w całej Polsce w ciągu najbliższych pięciu lat.
Przewodnik po wnętrzach z Agatą: opinie, jak stworzyć przestrzeń, która odzwierciedla Twój stylartykuł
Pokaż artykuł
Przewodnik po wnętrzach z Agatą: opinie, jak stworzyć przestrzeń, która odzwierciedla Twój styl
Szeroki asortyment mebli i dodatków, funkcjonalne rozwiązania oraz profesjonalne doradztwo i inspirujące ekspozycje zachęcają do metamorfoz wnętrz. Masz ochotę odmienić wizerunek swojego salonu, sypialni czy pokoju dziecka? A może jesteś na etapie remontu nowego lokum? Oto, jak stworzyć unikalny, świeży wystrój w różnych pomieszczeniach, czerpiąc inspiracje z bogatej oferty Agaty.
PONAR Wadowice inwestuje blisko 100 mln zł w produkcję rozwiązań dla branży obronnej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PONAR Wadowice inwestuje blisko 100 mln zł w produkcję rozwiązań dla branży obronnej [FILM]
Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu dla firmy PONAR Wadowice, największego w Polsce producenta hydrauliki siłowej. Decyzja w ramach programu Polska Strefa Inwestycji wiąże się z ulgą podatkową na realizację nowego przedsięwzięcia firmy.
Po ponad 20 latach kolej powróci na następną podwrocławską linię [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po ponad 20 latach kolej powróci na następną podwrocławską linię [FILM]
• Kolejne ważne inwestycje kolejowe na Dolnym Śląsku stają się faktem
455 osób straci pracę. Kolejna duża firma z branży automotive likwiduje fabrykę w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
455 osób straci pracę. Kolejna duża firma z branży automotive likwiduje fabrykę w Polsce
Niestety kolejna duża zagraniczna firma z branży automotive likwiduje fabrykę w Polsce i tnie zatrudnienie w Polsce. Adient Poland (należący do amerykańskiej spółki Adient plc - największego producenta siedzeń samochodowych dla klientów na całym świecie, z siedzibą w Plymouth w stanie Michigan), ogłosił plany wieloletnich zwolnień grupowych w zakładzie Metal w Skarbimierzu pod Brzegiem, w województwie opolskim. Do 2029 roku pracę może stracić łącznie 455 osób. Firma tłumaczy decyzję globalną optymalizacją kosztów, a związkowcy wskazują, że to kolejny sygnał głębokiego kryzysu w polskiej branży motoryzacyjnej.
Polska firma Blachodach inwestuje w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Blachodach inwestuje w Małopolsce
Firma Blachodach, jeden z największych producentów pokryć dachowych w regionie, rozpoczyna ambitny projekt rozwojowy. Dzięki decyzji o wsparciu wydanej przez Krakowski Park Technologiczny w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, w miejscowości Ładna powstanie nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych nowej inwestycji w wysokości 23 944 356,34 zł.
Centrum Amazon w Gliwicach wspiera międzynarodową ekspansję polskich sprzedawcówartykuł
Pokaż artykuł
Centrum Amazon w Gliwicach wspiera międzynarodową ekspansję polskich sprzedawców
Polska branża e-commerce umacnia swoją pozycję w Europie, odnotowując w 2025 roku wzrost sprzedaży online o 6,8 proc. i plasując się w czołówce europejskich rankingów. Do tego dynamicznego rozwoju aktywnie przyczyniają się rodzimi przedsiębiorcy działający na Amazon.pl.
Kolejna globalna firma stawia na rozwój w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna globalna firma stawia na rozwój w Krakowie
Tesco Technology, część Grupy Tesco odpowiedzialna za rozwój nowoczesnych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych na międzynarodowych rynkach, wzmacnia swoją obecność w Krakowie. Firma przeniosła się do nowej siedziby w kompleksie Unity Center i zapowiada dalszy rozwój zespołu. Docelowo krakowski hub ma zatrudniać pięciuset specjalistów. Działania firmy wpisują się w szerszy trend wzrostu sektora nowych technologii w Krakowie.
Nowa inwestycja za 70 mln zł w Opolu: Grupa ECO zastępuje węgiel gazem w nowym układzie kogeneracyjnymartykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja za 70 mln zł w Opolu: Grupa ECO zastępuje węgiel gazem w nowym układzie kogeneracyjnym
Grupa Kapitałowa ECO uruchamia drugi układ kogeneracyjny w Opolu. Dzięki wytwarzaniu energii elektrycznej i cieplnej w skojarzeniu przy wykorzystaniu paliwa gazowego zamiast węgla, efekt redukcji energii pierwotnej wyniesie ponad 4,5 tys. ton zaoszczędzonego węgla rocznie. Emisja CO2 będzie mniejsza, w porównaniu z układem oddzielnej produkcji ciepła i energii elektrycznej o ponad 35 tys. ton w skali roku.
Polska fabryka globalnego koncernu Schneider Electric z tytułem Smart Factory artykuł
Pokaż artykuł
Polska fabryka globalnego koncernu Schneider Electric z tytułem Smart Factory
Schneider Electric, globalny lider w zakresie technologii dla energii, ogłosił, że jego fabryka w Bukownie (woj. małopolskie) po raz kolejny otrzymała tytuł Smart Factory – prestiżowe wyróżnienie przyznawane najlepszym zakładom produkcyjnym na świecie.
Małopolska: Kolej wraca na trasę Nowy Sącz – Marcinkowiceartykuł
Pokaż artykuł
Małopolska: Kolej wraca na trasę Nowy Sącz – Marcinkowice
Na południu kraju po ponad 20 latach wracają połączenia kolejowe na Sądecczyznę. Wydarzenie to pokazuje skalę zmian zachodzących na polskiej kolei, dzięki inwestycjom realizowanym przez Polskie Linie Kolejowe w ramach Programu Kolej+ oraz Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Savills komercjalizuje wrocławski biurowiec WUWA Point na Nowych Żernikachartykuł
Pokaż artykuł
Savills komercjalizuje wrocławski biurowiec WUWA Point na Nowych Żernikach
Nowe Żerniki wchodzą w nową fazę biznesowego rozwoju. Po udanym debiucie na mapie Wrocławia, biurowiec WUWA Point trafia pod opiekę ekspertów z Savills. Dział Landlord Representation przejmuje wyłączną odpowiedzialność za komercjalizację tego pionierskiego obiektu, oferując najemcom unikatową szansę na biuro w lokalizacji, która łączy prestiż certyfikatu BREEAM Excellent z wyjątkowym klimatem „miasta kompletnego”. To strategiczne wzmocnienie portfela Savills o budynek, który udowadnia, że najlepsze adresy dla biznesu powstają dziś tam, gdzie liczy się jakość życia i zrównoważony rozwój.
Kancelarie prawne są jedną z najaktywniejszych grup najemców na rynku najmu powierzchni biurowychartykuł
Pokaż artykuł
Kancelarie prawne są jedną z najaktywniejszych grup najemców na rynku najmu powierzchni biurowych
Kancelarie prawne są jedną z najaktywniejszych grup najemców na rynku najmu powierzchni biurowych. Z najnowszej analizy firmy doradczej Savills wynika, że od lat preferują one centralne lokalizacje, najbardziej prestiżowe nieruchomości i wysoki standard wykończenia. Spośród 20 największych kancelarii prawnych w Polsce, 17 ma swoje siedziby w Warszawie, w których zatrudnionych jest około 2300 prawników. Zgodnie z danymi Savills, zdecydowana większość popytu na powierzchnie biurowe w Warszawie dla sektora prawnego w ostatnich latach (92%) zrealizowana została w strefach centralnych. Od 2016 roku firmy prawnicze wynajęły w nich łącznie 125 000 mkw. Najczęściej wybieranymi nieruchomościami przez kancelarie są wieże biurowe oraz odrestaurowane kamienice.
Wmurowano kamień węgielny pod wielką fabrykę firmy Viessmann w Legnicy. Powstanie około 3000 miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Wmurowano kamień węgielny pod wielką fabrykę firmy Viessmann w Legnicy. Powstanie około 3000 miejsc pracy
Grupa Viessmann, wiodący producent systemów techniki grzewczej, który na polskim rynku działa już od ponad 20 lat zrealizuje kolejną inwestycję na terenie naszego kraju. W Legnicy powstanie nowy zakład produkcyjny, w którym będą tworzone przede wszystkim pompy ciepła oraz komponenty. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wziął udział premier Mateusz Morawiecki.
Główny Urząd Miar buduje w Kielcach Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny. Poszukuje specjalistów [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Główny Urząd Miar buduje w Kielcach Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny. Poszukuje specjalistów [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Jak informuje Główny Urząd Miar (GUM), równolegle z procesami rekrutacyjnymi trwa budowa ośrodka badawczego, w którym najlepsi kandydaci znajdą zatrudnienie. Projekt zakłada budowę, we współpracy z Politechniką Świętokrzyską, laboratoryjnej bazy badawczo-wdrożeniowej, która pozwoli na efektywne i profesjonalne prowadzenie prac rozwojowo-badawczych, co bezpośrednio wpłynie na intensyfikację współpracy pomiędzy sferą badawczo-naukową a przedsiębiorstwami.
Zakończyła się rozbudowa terminalu promowego w Świnoujściuartykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się rozbudowa terminalu promowego w Świnoujściu
Budimex wspólnie z inwestorem – Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście – otworzył terminal w Świnoujściu. W ramach umowy na 185,2 mln zł generalny wykonawca przebudował stanowiska promowe oraz rampy przeładunkowe. Zmodernizowano także istniejącą infrastrukturę drogową i kolejową oraz zaplecze techniczne na nabrzeżu. Prace rozpoczęły się 19 września 2019 r. i trwały 47 miesięcy.
REKLAMA